magazin
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan…
továbbhír
Udvaros Dorottya és Blaskó Péter főszereplésével Berlioz igaz szereleméről, a V4-ek középkori előzményeiről, Széchenyi István utolsó napjáról és…
továbbhír
A hazai filmtámogatási rendszerben a Nemzeti Filmintézet első alkalommal írt ki pályázatot maradandó kulturális értéket képviselő, magas színvonalú…
továbbhír
A Magyar Filmakadémia Egyesület szervezésében, a Magyar Nemzeti Filmalap és az NMHH Médiatanácsa támogatásával rendezett 5. Magyar Filmhéten az…
továbbmagazin
Mikor már a hőmérő higanyszálának fentebb kúszásában kezdtünk reménykedni, hétvégén ismét leesett a hó, és akik a friss hóban tett séták után a…
továbbmagazin
Az év második hetében számos igényes és jó dokumentumfilmet tűztek műsorra a tévécsatornák, a dunai teherhajósok mindennapjaitól a családi…
továbbmagazin
Három félszeg férfival is találkozhatunk ezen a héten, ha bekapcsoljuk a tévét: a legismertebb neurotikussal, Woody Allennel, a szerelemben esetlen…
továbbmagazin
Magyar filmek sora lepi el ezen a héten a tévéműsort: több dokumentumfilm, játékfilm, kortárs rövidfilm, sőt Fekete Ibolya legújabb alkotásának…
továbbmagazin
Ezen héten a dobozban láthatunk kultfilmeket, filmszériák sokadik részeit, friss dokumentumsorozatot, és találkozhatunk a humor abszurd angol,…
továbbmagazin
A televíziós csatornák eheti műsora a nosztalgia jegyében telik, sok régi filmet újranézhetünk, például Star Wars heteket tart az AXN és Vissza a…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié